Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку заповнення податкової накладної / розрахунку коригування

Державна фіскальна служба України в листі від 03.10.2016 р. N 21408/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку заповнення податкової накладної / розрахунку коригування та повідомила про наступне.

Щодо можливості зазначення платником податку у податковій накладній номера та дати цивільно-правоовго договору, у межах якого відбувається постачання товарів/послуг.

Реквізит «Номенклатура товарів/послуг продавця», який віднесено до складу обов’язкових (п.п. «е» п. 201.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)), має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних, зокрема щодо номера та дати цивільно-правового договору.

Таким чином, відображення реквізиту «Вид цивільно-правового договору» у податковій накладній не передбачено.

Щодо порядку заповнення графи 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» розділу «Б» розрахунку коригування до податкової накладної.

У графі 1 розділу «Б» розрахунку коригування зазначається саме номер рядка податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування, згідно номенклатури товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується.

Щодо віднесення сум ПДВ до податкового кредиту відповідно до податкових накладних/розрахунків коригування, в яких графи «Номенклатура товарів/послуг продавця» та «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» заповнені з помилками.

Наявність помилок при заповненні, зокрема граф податкової накладної/розрахунку коригування «Номенклатура товарів/послуг продавця» та «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» відповідно, що не заважають ідентифікувати операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не може бути підставою для виключення податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Для виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної, в якій допущені такі помилки.

Таким чином, платник податку з метою виправлення у податковій накладній/розрахунку коригування допущених помилок, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, має право згідно з п. 192.1 ПКУ скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що містить помилки в обов’язкових реквізитах, та зареєструвати його в ЄРПН.

При допущенні помилки у розрахунку коригування платник податку має право скласти другий розрахунок коригування до податкової накладної, в якому будуть виправлені показники розрахунку коригування, складеного з помилками.

При цьому розрахунки коригування, складені з метою виправлення помилок, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у податковій звітності з ПДВ не відображаються.

Щодо порядку заповнення та округлення показників в окремих графах податкової накладної для коректного заповнення податкової накладної.

Податківці радять, чітко дотримуватись порядку заповнення податкової накладної, визначеного Порядком заповнення податкової накладної, затвердженими наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307, та положень п.п. 194.1.1 ПКУ, а саме ПДВ становить 20%, 7% бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг (а не вираховується з неї).

(Лист Державної фіскальної служби України від 03.10.2016 р. N 21408/6/99-99-15-03-02-15 «Про надання відповіді»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ