Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з надання права на використання комп'ютерної програми на умовах ліцензійного договору

Державна фіскальна служба України в листі від 12.09.2016 р. N 19600/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з надання права на використання комп'ютерної програми на умовах ліцензійного договору і зазначила про наступне.

Пунктом 26 1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ визначено, що для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту ПКУ до програмної продукції належать:

-          результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

-          криптографічні засоби захисту інформації.

Комп'ютерною програмою згідно положень Закону України від 23 березня 2000 року N 1587-III "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних" - це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп'ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, виражені у вихідному або об'єктному кодах).

При цьому компонентами комп'ютерної програми є частини програмного забезпечення, які можуть бути частинами (модулями), на основі або за допомогою яких створюється певна програма, та/або діяти як самостійні комп'ютерні програми.

В той же час, фахівці фіскальних органів зазначають,  що не є об'єктом оподаткування операції, зокрема, з виплат дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом (підпункт 196.1.6 ПКУ), а також наводять визначення поняття роялті, яке визначене підпунктом 14.1.225 ПКУ.

На підставі вищенаведеного фахівці фіскальних органів доходять до висновку, що якщо згідно з ліцензійним договором умови використання комп'ютерної програми обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання "кінцевим споживачем"), то отримання платежу як винагороди за надання права на використання такої комп'ютерної програми не буде вважатися роялті, а такий платіж є оплатою вартості поставленої комп'ютерної програми (його копій), операція з постачання якої звільняється від оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 26 1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

У разі здійснення платником податку - постачальником операції з надання права на використання комп'ютерної програми на умовах ліцензійного договору, яка звільнена від оподаткування ПДВ, обов'язку щодо нарахування платником податку - постачальником податкових зобов'язань з ПДВ та включення платником податку - покупцем сум ПДВ до складу податкового кредиту з ПДВ за такою операцією не виникає.

А у разі якщо платником податку - постачальником була складена податкова накладна і зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та визначені податкові зобов'язання з ПДВ за такою операцією, то платник податку - постачальник повинен здійснити коригування податкових зобов'язань з ПДВ, шляхом складання розрахунку коригування до такої податкової накладної та реєстрації його в ЄРПН.

(Лист Державної фіскальної служби України від 12.09.2016 р. N 19600/6/99-99-15-03-02-15 «Про розгляд звернення»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ