Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування єдиним податком операції з продажу автотранспортного засобу

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві у листі від 17.10.2016 р. N 22331/10/26-15-12-04-18 пояснили, що під час продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу.

У відповідності до пп. 292.1.2 ПКУ доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Пунктом 292.2 ПКУ передбачено, що при продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Якщо автомобіль враховувався підприємством згідно П(С)БО 9 як матеріальна цінність у вигляді товару, придбаного і утримуваного підприємством з метою подальшого продажу, то дохід від такої операції буде визначатися відповідно до пп. 292.1.2 ПКУ і оподатковуватись податком в подвійному розмірі ставок, встановлених п. 293.3 ПКУ.

Таким чином, оподаткування єдиним податком операції з продажу авто залежить від призначення цього засобу з бухгалтерського обліку суб'єкта господарювання та/або часу його використання.

Крім того, в разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 298.2.3 ПКУ).

(Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 17.10.2016 р. N 22331/10/26-15-12-04-18)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ