Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо правомірності використання факсиміле в направленні на перевірку платника податку

Відповідно до цивільного законодавства (частина третя статті 207 Цивільного кодексу України) та роз'яснення Міністерства юстиції України від 22.11.2006 р. N Г-21295-19 використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-числового підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, а норми Закону N 509 не містять положень стосовно права посадових осіб органів державної податкової служби на застосування факсимільного відтворення підпису на документах.

Позицію щодо відсутності права на застосування факсиміле для підпису керівником первинних документів підтримано і Міністерством фінансів України (лист від 03.08.2009 р. N 31-34000-20-16/20991).

Органи державної податкової служби України входять до системи органів виконавчої влади і відповідно до завдань та функцій, визначених Законом N 509, у відносинах з платниками податків реалізують державно-владні повноваження.

Враховуючи вищевикладене, відтворення підпису керівника органу державної податкової служби шляхом проставлення факсиміле на направленнях на перевірку не допускається.

(Лист ДПАУ «Щодо правомірності використання факсиміле в направленні на перевірку платника податку» від 13.08.2009 р. N 17414/7/10-0117/2750)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ