Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо реєстрації товариства платником акцизного податку та визначення об'єкта оподаткування акцизним податком

Державна фіскальна служба України в листі від 14.09.2016 р. N 20085/6/99-99-15-03-03-15 розглянула питання щодо реєстрації товариства платником акцизного податку та визначення об'єкта оподаткування акцизним податком і повідомила про наступне.

Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку при здійсненні господарських операцій

Відповідно до абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим суб'єктам господарської діяльності на митній території України на підставі будь-яких господарських та цивільно-правових договорів є операціями з реалізації пального.

Разом з цим фіскальні органи в листі повідомили, що суб'єкт господарської діяльності, який здійснює будь-які операції, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 ПКУ, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 ПКУ є платником акцизного податку.

Відповідно до пп. 212.3.4 ПКУ особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Щодо виникнення об'єкта оподаткування акцизним податком у разі оприбуткування надлишку палива чи списання в бухгалтерському обліку палива понад встановлені норми витрат
 
Зокрема, фіскальні органи зазначили: облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об'єкта обкладення акцизним податком, а саме — обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

Якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, то об'єкт оподаткування, відповідно до пп. 213.1.12 ПКУ, не виникатиме.

Щодо нормативів втрат палива внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, зберігання чи транспортування палива та іншої причини, пов'язаної з природним результатом

У листі фіскали звернули увагу, що норми природних втрат нафтопродуктів (нафти) затверджено постановою Держпостачу СРСР «Об утверждении норм естественной убыли нефтепродуктов при приеме, хранении, отпуске и транспортировании» від 26.03.1986 р. № 40, та порадили  за більш детальною інформацією стосовно цього питання звертатися до Міністерства палива та енергетики України.

(Лист Державної фіскальної служби України від 14.09.2016 р. N 20085/6/99-99-15-03-03-15 «Про розгляд звернення»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ