Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку оподаткування ПДВ транспортно-експедиторської діяльності

Державна фіскальна служба України в листі від 29.06.2016 р. N 14191/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності за умови, що транспортно-експедиторські послуги надаються в межах договорів міжнародного перевезення вантажів.

В листі фіскальні органи нагадали, що дане питання було розглянуте в Узагальнюючій податковій консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженої наказом ДПС України від 06.07.2012 N 610, яку підприємство може використовувати у своїй діяльності.

Враховуючи зазначене, при наданні експедитором - резидентом (платником податку на додану вартість) послуг з міжнародного перевезення вантажів із залученням перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, нульова ставка, визначена підпунктом "а" підпункту 195.1.3 ПКУ, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

При цьому необхідно враховувати вимоги пункту 189.4 ПКУ, а саме: на дату отримання коштів від замовника чи на дату оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 відсотків, якщо перевізник є резидентом - платником ПДВ, та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг за ставкою 20 відсотків (якщо замовник послуг зареєстрований на території України як суб'єкт господарювання). У випадку, коли перевізник не є резидентом - платником податку на додану вартість, податкові зобов'язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають.

Нульова ставка податку на додану вартість, визначена підпунктом 195.1.3 ПКУ, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів у цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

(Лист Державної фіскальної служби України від 29.06.2016 р. N 14191/6/99-99-15-03-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ