Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання житла

Державна фіскальна служба України у листі від 04.08.2016 р. № 16929/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житла.

Так фіскальна служба звертає увагу, що операцією з першого постачання житла вважатиметься операція з передання права власності (оформлення правовстановлюючих документів) на готове новозбудоване житло (об'єкт житлового фонду) до першого власника такого житла, незалежно від джерел фінансування будівництва. Така операція з першого постачання житла підлягає обкладенню ПДВ на загальних підставах.

У випадку коли замовник в процесі будівництва до оформлення права власності на новозбудоване житло укладає попередні договори купівлі-продажу з фізичними особами, відповідно до яких отримує забезпечувальні платежі, операції з перерахунку таких платежів фізичними особами на рахунок замовника не змінюють бази оподаткування в замовника. Лише при переданні права власності (оформлення правовстановлюючих документів) на готове новозбудоване житло фізичній особі (першому власнику новозбудованого житла) у замовника виникають податкові зобов'язання на підставі п. 187.1 ПКУ.

У разі коли після завершення будівництва правовстановлюючі документи на новозбудоване житло оформлюються на підприємство-замовника, а пізніше згідно з договорами купівлі-продажу квартир — із фізичними особами переоформлюються на таких фізичних осіб, операцією з першого постачання житла вважатиметься операція оформлення правовстановлюючих документів на замовника. Подальше переоформлення права власності на фізичних осіб, у розумінні норм ПКУ, не вважатиметься операцією з першого постачання житла, а тому така операція звільнятиметься від обкладення податком на додану вартість відповідно до пп. 197.1.14 ПКУ.

Водночас варто зазначити: керуючись п. 198.5 ПКУ, якщо придбані товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197 ПКУ, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 ПКУ.

(Лист Державної фіскальної служби України від 04.08.2016 р. N 16929/6/99-99-15-03-02-15 «Про надання відповіді»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ