Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо визначення об'єкта оподаткування по операціях при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 06.09.2016 р. N 19815/10/26-15-12-05-11 розглянуло питання щодо визначення об'єкта оподаткування по операціях під час перебування на спрощеній системі оподаткування та на загальній системі оподаткування та повідомило про наступне.

Відповідно до п. 291.2 ПКУ, спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Згідно з п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються, зокрема, від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.

Тобто фінансовий результат до оподаткування формується згідно з правилами бухгалтерського обліку, у тому числі по операціях при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему.

Розділом III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за операціями, які здійснені у період перебування на спрощеній системі оподаткування.

Визначений об'єкт оподаткування за господарськими операціями під час перебування на загальній системі оподаткування відображається в декларації за 2016 рік.

(Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 06.09.2016 р. N 19815/10/26-15-12-05-11)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ