Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо відображення у податковому обліку операцій з формування забезпечень на виплати пільгових пенсій

Державна фіскальна служба України в листі від 29.08.2016 р. N 18673/6/99-99-15-02-02-15 надало роз’яснення щодо відображення у податковому обліку з податку на прибуток операцій з формування забезпечень на виплати пенсійних зобов'язань на пільгових умовах працюючих і не працюючих співробітників, які заробили пільговий стаж на підприємстві до досягнення ними 60 років та виплат за рахунок раніше створеного забезпечення під такі виплати.

Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму витрат на формування резервів та забезпечень для відшкодування наступних (майбутніх) витрат (крім забезпечень на відпустки працівникам та інші виплати, пов'язані з оплатою праці, та резервів, визначених пунктами 139.2 - 139.3 ПКУ) відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (пп. 139.1.1 ПКУ).

При цьому Кодекс не містить визначення поняття "виплати, пов'язані з оплатою праці".

Згідно з п. 5.3 ПКУ інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Згідно з п. 3.11 ст. 5 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 N 5 видатки підприємств на покриття витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій відносяться до складу інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.

Крім того, згідно з абзацом б) п. 5 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 19 (МСБО 19) "Виплати працівникам" виплати працівникам включають, зокрема, виплати по закінченні трудової діяльності, як, наприклад, (i) пенсії (наприклад, пенсії та разові виплати при виході на пенсію).

Зважаючи на викладене вище, до виплат, пов'язаних з оплатою праці, відносяться сформовані забезпечення на виплати пенсійних зобов'язань на пільгових умовах працюючих і не працюючих співробітників, які заробили пільговий стаж на підприємстві до досягнення ними 60 років, та фактичні виплати за рахунок раніше створених забезпечень під такі виплати.

При цьому при розрахунку податку на прибуток фінансовий результат до оподаткування не підлягає коригуванню згідно пп. 139.1.1 ПКУ на суми сформованих забезпечень на виплати пенсійних зобов'язань на пільгових умовах вищезазначених співробітників та суми фактичних виплат за рахунок раніше створених забезпечень під такі виплати.

Крім того, забезпечення під пенсійні зобов'язання, відображені у складі інших сукупних витрат / доходу, тобто без впливу на фінансовий результат до оподаткування, - не створюють різниць при розрахунку податку на прибуток.

(Лист Державної фіскальної служби України від 29.08.2016 р. N 18673/6/99-99-15-02-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ