Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо відображення у податковому обліку витрат, які не підтверджені первинними документами

Державна фіскальна служба України в листі від 09.08.2016 р. N 17202/6/99-99-15-02-02-15 розглянула питання щодо відображення у податковому обліку витрат, які не підтверджені первинними документами контрагентів і повідомила про наступне.

Відповідно до п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ПКУ.

Фіскальні органи наголошують, що з питань щодо правильного оформлення первинних документів необхідно звертатись до Міністерства фінансів України.

Якщо при отриманні від контрагента первинних документів такий платник здійснює виправлення помилок у фінансовій звітності і таке виправлення впливає на фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) та на об'єкт оподаткування податком на прибуток, то такий платник податків має виправити відповідні показники у податковій декларації з податку на прибуток.

При поданні податкової декларації (уточнюючого розрахунку) платники податку на прибуток підприємств мають право подати доповнення до такої декларації (розрахунку), передбачене п. 46.4 ПКУ, з відповідними поясненнями та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці у податковій декларації, а також копії фінансової звітності з виправленими показниками.

(Лист Державної фіскальної служби України від 09.08.2016 р. N 17202/6/99-99-15-02-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ