Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо подання податкової звітності з податку на прибуток та податку на додану вартість у разі, якщо господарська діяльність платником не проводилась

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист від 05.08.2016 р. N 17619/10/26-15-12-05-11 щодо подання податкової звітності з податку на прибуток та податку на додану вартість у разі, якщо господарська діяльність платником не проводилась і відсутні показники, які підлягають декларуванню та повідомило про наступне.

Щодо податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Згідно форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897 і передбаченої для подання за звітний (податковий) період 2015 року, у розділі "Відомості про одночасне подання до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств форм фінансової звітності" передбачено, зокрема, позначка про подання Звіту про фінансові результати (Форма N 2)

З огляду на таке фіскали повідомляють: за наявності в платника будь-яких показників за 2015 рік (звітний податковий період), які підлягають декларуванню (у т.ч. показників, котрі мають нульове значення або підлягають декларуванню в складі фінансової звітності, що подається разом із декларацією), платники податку на прибуток зобов’язані подавати податкову декларацію за 2015 рік і форми фінансової звітності в строки, передбачені п. 49.18 ПКУ.

Щодо подання звітності з податку на додану вартість

Відповідно до п. 9 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21, (далі - Порядок) передбачено, що декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ.

Проте, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від'ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то Декларація за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від'ємного значення попередніх періодів), то декларація за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ПКУ не подається.

Зважаючи на викладене вище, платники податку мають право не подавати до контролюючих органів податкові декларації з податку на додану вартість за звітні періоди, в яких не проводилась господарська діяльність.

(Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 05.08.2016 р. N 17619/10/26-15-12-05-11)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ