Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо обліку дебіторської заборгованості

Державна фіскальна служба України в листі від 25.08.2016 р. N 18464/6/99-99-15-02-02-15 надала роз’яснення щодо обліку дебіторської заборгованості.

Починаючи з 01.01.2015 р. об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінансового результату до оподаткування на різниці, передбачені р. III ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 139.2.1 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується:

-          на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;

-          на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, понад суму резерву сумнівних боргів.

Фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (пп. 139.2.2 ПКУ).

У разі списання безнадійної дебіторської заборгованості за рахунок резерву сумнівних боргів, фінансовий результат до оподаткування, який визначений у фінансовій звітності, не підлягає зменшенню на суму списаної заборгованості. Однак якщо списана заборгованість не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, то в разі списання такої заборгованості понад суму резерву сумнівних боргів витрати на таке списання збільшують фінансовий результат до оподаткування.

Зважаючи на зазначене вище, у разі списання платником податку дебіторської заборгованості, яка відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, за рахунок створеного у період до 01.01.2015 резерву сумнівних боргів, таке списання не впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств у періоді такого списання.

При цьому, якщо списана заборгованість не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, то у разі списання такої заборгованості понад суму резерву сумнівних боргів, витрати на таке списання збільшують фінансовий результат до оподаткування.

(Лист Державної фіскальної служби України від 25.08.2016 р. N 18464/6/99-99-15-02-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ