Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо операцій переказу коштів в іноземній валюті з поточного рахунку фізичної особи - підприємця резидента

Національний банк України в своєму листі від 14.09.2016 р. N 57-0002/76798 надав роз’яснення щодо операцій переказу коштів в іноземній валюті з поточного рахунку фізичної особи - підприємця резидента на поточний рахунок, відкритий цією фізичною особою для власних потреб.

Національний банк України керується статтею 99 Конституції України та статтею 3 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", якими встановлено, що грошовою одиницею України є гривня, і гривня як грошова одиниця України (національна валюта) є єдиним законним платіжним засобом в Україні, приймається усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України для проведення переказів.

Проведення операцій в іноземній валюті суб'єктами господарювання здійснюється згідно з режимом рахунку, встановленим пунктами 5.3 - 5.4 глави 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492, та передбачає перерахування на власний поточний рахунок / з власного поточного рахунку.

Таким чином, під час проведення операцій з перерахування суб'єктами господарювання коштів в іноземній валюті з одного власного рахунку на інший, таке перерахування, керуючись вимогами вище зазначених нормативно-правових актів, фізичні особи - підприємці резиденти здійснюють з рахунку в іноземній валюті, відкритого для проведення підприємницької діяльності, на інший власний рахунок, відкритий також для здійснення підприємницької діяльності, тобто згідно з режимом рахунку юридичної особи.

За поточними рахунками, що відкриваються банками суб'єктам господарювання в національній валюті, згідно з пунктом 5.1 глави 5 Інструкції здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

Враховуючи викладене, НБУ вважає, що у разі наявності на рахунку фізичної особи - підприємця резидента коштів в іноземній валюті, така особа може здійснити їх продаж за гривні та після сплати податків і зборів здійснити перерахування коштів доходу в гривнях на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.

(Лист Національного банку України від 14.09.2016 р. N 57-0002/76798) 


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ