Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо відображення у податковому обліку з ПДВ викрадення основних засобів

Державна фіскальна служба України у листі від 27.05.2016 р. N 11679/6/99-95-42-01-15 розглянула питання щодо відображення у податковому обліку з податку на додану вартість викрадення основних засобів.

У відповідності з підпунктом "г" пункту 198.5 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Згідно з абз. 2 п. 189.9 ПКУ, установлення факту викрадення основних засобів, що підтверджується згідно із законодавством, не призводить до нарахування платником ПДВ податкових зобов’язань, незалежно від того, чи встановлено винних осіб, заподіяних у крадіжці, і чи стягуються із таких осіб втрати.

При цьому у зв’язку з тим, що основні засоби, які були викрадені та під час придбання яких був сформований податковий кредит, неможливо використати в господарській діяльності, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому встановлено факт викрадення основних засобів, і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну, виходячи з їх балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (за відсутності обліку необоротних активів — виходячи зі звичайної ціни) (пп. «г» п. 198.5 ПКУ).

(Лист ДФСУ від 27.05.2016 р. N 11679/6/99-95-42-01-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ