Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо виникнення податкових зобов'язань при продажу майнових сертифікатів ПДВ

Головне управління ДФС у Вінницькій області у листі від 09.06.2016 р. N 1023/10/02-32-12-01 надало роз’яснення щодо виникнення податкових зобов'язань при продажу майнових сертифікатів ПДВ.

Так, згідно з підпунктом 14.1.191 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Термін "майновий пай" визначено постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року N 177 "Про врегулювання питань по забезпеченню захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки" - це частка майна члена підприємства у пайовому фонді, виражена в грошовій формі та у відсотках розміру пайового фонду.

Майновий пай члена підприємства документально підтверджується Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства (майновим сертифікатом), яке видається сільською, селищною або міською радою.

Разом з тим, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) цієї організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Отже, зміст прав особи, який засвідчує майновий сертифікат, є тотожнім змісту корпоративних прав.

Крім того, майновий сертифікат  підпадає під визначення терміну цінні папери. Таким чином, операція з продажу за кошти юридичною особою корпоративних прав, виражених в формі цінних паперів є об’єктом оподаткування ПДВ.

Операції з продажу майнових часток паїв відповідають визначенню постачання товарів, а тому будуть об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пункту 185.1 ПКУ.

(Лист ГУ ДФС у Вінницькій області від 09.06.2016 р. N 1023/10/02-32-12-01)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ