Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування ПДВ агентської винагороди

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП в листі від 14.04.2016 р. N 8090/10/28-10-01-3-11 надало роз’яснення щодо оподаткування податком на додану вартість агентської винагороди.

Так, відповідно до п.п. 185.1 та 186.4 ПКУ, у платника ПДВ операції з постачання послуг згідно з договорами агентської винагороди є об’єктом обкладення ПДВ, які обкладаються податком у загальновстановленому порядку. Базою обкладення ПДВ є агентська винагорода, яку отримує платник податку за надані страховим компаніям послуги.

Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податку з постачання послуг, відповідно до пункту 187.1 ПКУ, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню;

б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Таким чином, на дату, визначену відповідно до п. 187.1 ПКУ, у платника податку, який надає послуги страховим компаніям згідно з агентськими договорами, виникають податкові зобов’язання із ПДВ. На зазначену дату платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

(Лист МГУ ДФС ЦО з ОВП від 14.04.2016 р. N 8090/10/28-10-01-3-11 «Щодо оподаткування податком на додану вартість агентської винагороди»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ