Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо отримання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток

Державна фіскальна служба України в листі від 09.06.2016 р. № 12665/6/99-99-15-02-01-15 розглянула питання щодо отримання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток.

Підпунктом 141.4.2 ПКУ передбачено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента чи вповноваженої ним особи (окрім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у т.ч. на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок із таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 % (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь котрих здійснюються виплати, що набрали чинності.

Під час подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897, платниками податку на прибуток підприємств передбачено занесення до рядка 23 ПН декларації з податку на прибуток суми податків, які утримуються під час виплати доходів (прибутків) нерезидентам, нарахованих за звітний (податковий) період.

Згідно з Порядком видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) та формою цієї довідки, затвердженими наказом Мінфіну від 03.12.2012 р. № 1264, джерелом інформації для видання довідки є дані Додатка ПН до податкових декларацій (розрахунків) із податку на прибуток, надані податковими агентами податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь нерезидентів, а також сум утриманого з них податку чи надані нерезидентом документи в разі самостійного нарахування й сплати податку.

Таким чином, підставою для отримання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток є сплата податку до бюджету під час виплати доходу такому нерезиденту.

(Лист ДФСУ від 09.06.2016 р. N 12665/6/99-99-15-02-01-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ