Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо використання працівником невикористаної соціальної відпустки

Міністерство соціальної політики України в листі від 5 червня 2015 р. № 225/06/186-15 надало роз'яснення щодо використання працівником невикористаної соціальної відпустки.

Згідно із частиною п'ятою статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

Заборона, що міститься в зазначеній нормі Закону про відпустки, стосується лише щорічних відпусток. Якщо працівник, котрий має право на соціальну додаткову відпустку, передбачену ст. 19 Закону про відпустки, не виявив бажання скористатися нею протягом декількох років, то порушення законодавства про відпустки з боку роботодавця не вбачається та, відповідно, немає підстав для притягнення останнього до відповідальності.

Водночас цей факт не позбавляє працівника права на використання такої відпустки за попередні роки.

Законодавством України не передбачено строку давності, після спливу якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, котрі мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А групи I. Тому якщо працівник через певні причини не скористався цим правом і не використав цієї відпустки за минулий рік або ж за декілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому повинна бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки.

Ситуація із використанням працівником невикористаної соціальної відпустки за декілька попередніх років у поточному році має бути вирішено за угодою між сторонами трудових відносин (працівником і роботодавцем).

(Лист від 05.06.2015 р. N 225/06/186-15 «Щодо надання роз'яснення»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ