Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо грифа "Затверджено" у формах податкової звітності з податку на додану вартість

Якщо у форму податкової звітності вносяться лише окремі зміни, то у грифі "Затверджено" форми декларації посилання на накази Державної податкової адміністрації України, якими було затверджено такі зміни, не є обов'язковими (лист Державної податкової адміністрації України від 20.04.2006 р. N 7570/7/15-0117).

Враховуючи зазначене, у грифі "Затверджено" зазначається:

• у декларації з податку на додану вартість - "наказ ДПА України від 30.05.97 р. N 166 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.2008 р. N 159");

• у декларації з податку на додану вартість (скорочена) - "наказ ДПА України від 23.10.98 р. N 499 (у редакції наказу ДПА України від 21.01.2009 р. N 8)";

• у декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства) - "наказ ДПА України від 28.04.2009 р. N 221)".

Відповідно до підпункту 4.1.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року N 2181-III прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.

Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.

Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.

Платник податків може також оскаржити дії службової (посадової) особи контролюючого органу з відмови у прийнятті податкової декларації у судовому порядку.

Незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених пунктом 5.3 статті 5 цього Закону.

(Лист ДПАУ «Щодо грифа "Затверджено" у формах податкової звітності з податку на додану вартість» від 09.09.2009 р. N 8857/6/16-1116)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ