Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо окремих норм Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 N 13 та методик перевірки РРО на відповідність

Державна фіскальна служба України в листі від 02.06.2016 р. N 12039/6/99-99-22-07-03-15 нагадала, що згідно з абз. 3 ст. 12 Закону № 265, не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до спливу строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у т.ч. комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів).

Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим за 7 років. У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання РРО.

Відповідно до п. 5 Наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. № 13 вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру, до дня набрання чинності цим наказом (11.03.2016).

При цьому для реквізитів, що мають друкуватися в касовому чеку при розрахунках електронним платіжним засобом (платіжною карткою) із використанням платіжного термінала, з’єднаного чи поєднаного з РРО, така можливість не передбачена.

Проте, своєю чергою, фахівці ДФСУ в своєму листі підкреслюють, що виробники касової техніки зобов’язані доопрацювати РРО користувачів, що знаходяться в експлуатації, із метою виконання ними вимог чинних нормативно-правових актів.

Зважаючи на викладене та з метою спрощення виробництва й використання РРО, а також для формування спільної позиції з порушених питань застосування РРО, ДФС пропонує Асоціації «УкрЕККА» розробити й подати на розгляд проекти відповідних законодавчих і нормативно-правових актів.

(Лист ДФСУ від 02.06.2016 р. N 12039/6/99-99-22-07-03-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ