Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, складеної платником ПДВ, якщо на дату реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування покупець уже не є платником ПДВ

Державна фіскальна служба України в листі від 24.05.2016 р. № 11323/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, складеної платником ПДВ, якщо на дату реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування покупець уже не є платником ПДВ.

Пунктом 201.10 статті 201 ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Реєстрація в ЄРПН податкової накладної продавцем-платником ПДВ є його обов'язком (у тому числі і у випадку, якщо на дату складання такої податкової накладної покупець перебував у статусі платника ПДВ, а на дату її реєстрації в ЄРПН втратив такий статус).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Таким чином, у випадку помилкового складання продавцем - платником ПДВ податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН, такий продавець-платник ПДВ з метою виправлення допущеної помилки має право згідно з пунктом 192.1 ПКУ скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної. При цьому такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН виключно покупцем - платником ПДВ, на якого була помилково складена податкова накладна.

При цьому нормами чинного законодавства не передбачено іншого порядку виправлення вказаної вище помилки (помилково складена податкова накладна) для окремих платників податку та здійснюваних ними операцій.

(Лист ДФСУ від 24.05.2016 р. N 11323/6/99-99-15-03-02-15 «Про розгляд звернення»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ