Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України

Національний банк України затвердив постанову «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 07.06.2016 р. № 342.

Згідно з Постановою НБУ: 

Зменшено норму обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб із 75% до 65%.

Підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти й банківських металів з 6 до 12 тис. грн. в еквіваленті. Окрім того, обмеження щодо суми операції з продажу банківських металів не поширюватиметься на монети, вироблені з дорогоцінних металів (у т.ч. інвестиційні монети України).

Клієнти банків можуть знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 тис. грн. на добу, замість 50 тис. грн. на добу. Також цілком знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті, яке досі становило 500 тис. грн. на добу.

З метою поліпшення інвестиційного клімату Правління НБУ прийняло рішення дозволити репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 рр. Постанова № 342 передбачає, що повернути такі дивіденди за кордон зможуть емітенти корпоративних прав та акцій, за якими виплачуються дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор. Для повернення за кордон дивідендів одна особа може обрати лише один уповноважений банк. Порядок зміни уповноваженого банку, що обслуговує ці операції, аналогічний до порядку, що передбачений для операцій з імпорту товарів.

Для нівелювання впливу репатріації дивідендів на стан валютного ринку Нацбанк встановив граничну суму дивідендів, яку дозволяється повертати за кордон. Протягом календарного місяця особа може повернути за кордон дивіденди лише у межах загальної суми, що не перевищує більшого з двох наступних граничних значень – 1 млн дол. США (в еквіваленті) або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон такою особою. Якщо ці 10% становлять понад 5 млн дол. США (в еквіваленті), то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати 5 млн дол. США (в еквіваленті).

Постанова НБУ набрала чинності з 09 червня 2016 року і діє до 14 вересня 2016 року включно, крім норм щодо репатріації дивідендів, які набули чинності з 13.06.2016 року.

(Постанова НБУ від 07.06.2016 р. № 342 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України ")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ