Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо використання самостійно виготовлених бланків товарно-транспортної накладної

Державна фіскальна служба України в листі від 15.01.2016 р. N 621/6/99-99-19-02-02-15 висловили свою точку зору щодо можливості використання самостійно виготовлених бланків товарно-транспортної накладної.

Наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 N 363, зі змінами, затверджено Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (далі - Правила N 363), у додатку 7 яких визначено форму товарно-транспортної накладної (форма N 1-ТН) (далі - ТТН).

Пунктом 11.1 Правил N 363 визначено, що ТТН є основним документом на перевезення вантажів.

Згідно з розділом 1 Правил N 363 ТТН - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Таким чином, фахівці ДФСУ роблять висновок, що визначена форма ТТН є обов'язковою до використання всіма суб'єктами господарської діяльності незалежно від форм власності та сфери управління.

Товарно-транспортна накладна відноситься до первинних документів, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік, за умови їх належного оформлення.

Окремі рекомендації щодо заповнення деяких реквізитів ТТН надало Мінінфраструктури в листі від 11 березня 2014 N 2455/25/10-14.

Враховуючи те, що регулятором з питання застосування самостійно виготовлених бланків, які містять необхідні реквізити ТТН, на перевезення вантажів автомобільним транспортом є Міністерство інфраструктури України, доцільно звернутись до цього Міністерства.

(Лист ДФСУ від 15.01.2016 р. N 621/6/99-99-19-02-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ