Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування ПДВ отриманих платником сум компенсації індексу інфляції та 3 % річних, які сплачуються покупцем у разі простроченого виконання ним договірних зобов'язань

Отримані платником суми компенсації індексу інфляції та 3 % річних, які сплачуються покупцем згідно зі ст. 625 Цивільного кодексу України у разі простроченого виконання ним договірних зобов'язань, повинні включатися до складу грошових зобов'язань боржника, як це визначено ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та відповідно включатися продавцем до бази оподаткування.

Дата виникнення податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які формуються внаслідок претензійної роботи або за рішенням суду щодо сплати зазначених сум (у розмірі індексу інфляції та 3 % річних від простроченої суми) понад встановленої договірної вартості товарів (робіт, послуг), відповідатиме даті фактичної сплати цих сум.

Згідно з п. 4.5 ст. 4 Закону якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягає відповідному коригуванню.

При цьому відповідно до п. 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97 р. N 165, зареєстрованим у Мін'юсті України 23.06.97 р. за N 233/2037, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

(Лист ДПАУ «Щодо оподаткування ПДВ отриманих платником сум компенсації індексу інфляції та 3 % річних, які сплачуються покупцем у разі простроченого виконання ним договірних зобов'язань» від 06.08.2009 р. N 7599/6/16-1515-26, N 16773/7/16-1517-26)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ