Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування доходу платника податку, отриманого у вигляді знижки від вартості товарів (послуг з доставки), та визначення відповідальної особи щодо нарахування (перерахування) із суми такого доходу податку на доходи фізичних осіб

Державна фіскальна служба України в листі від 22.10.2015 р. N 22297/6/99-99-17-03-03-15 щодо оподаткування доходу платника податку, отриманого у вигляді знижки від вартості товарів (послуг з доставки) та визначення відповідальної особи щодо нарахування (перерахування) із суми такого доходу податку на доходи фізичних осіб повідомила про наступне.

Сума знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно у випадку, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер.

Відповідно до п. 168.1 ПКУ податковий агент під час нарахування (виплати, надання) оподатковуваного доходу на користь платника податку зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки податку 15 (20) відсотків, визначені ст. 167 ПКУ.

Крім того, обов'язки податкового агента щодо забезпечення виконання ним податкових обов'язків деталізовано в п. 176.2 ПКУ, а саме своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Водночас фахівці ДФС повідомляють, що кожний конкретний випадок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою у вигляді суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку слід розглядати з урахуванням документів, що стосуються цієї справи.

(Лист ДФСУ від 22.10.2015 р. N 22297/6/99-99-17-03-03-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ