Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо особливостей складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України в листі від 13.10.2015 р. N 21637/6/99-95-42-01-15 розглянула особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ.

ДФСУ нагадала, що згідно з підпунктами 9, 12 Порядку N 957 у верхній лівій частині податкової накладної, яка складається за щоденними підсумками операцій, робиться відповідна помітка "X" та зазначається тип причини "11", у рядку "Особа (платник податку) - покупець" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "100000000000".

Оскільки касові чеки у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ) містять інформацію про перелік послуг, придбаних покупцями, у графі 3 "Номенклатура постачання товарів/послуг продавця" податкової накладної, яка складається за щоденними підсумками операцій, вказується вираз "Товари/послуги в асортименті", а графи 5.1, 5.2, 6 та 7 не заповнюються.

У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій, у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), обсяг операцій, відображених в касових чеках, надрукованих протягом дня, зазначається загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу, яка відображена у Z-звіті.

При цьому фахівці ДФСУ підкреслили, що згідно з пунктом 14 Порядку N 957 для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 12 та граф 8 - 11).

(Лист ДФСУ від 13.10.2015 р. N 21637/6/99-95-42-01-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ