Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку самостійного оформлення податкових накладних, нарахування та сплати податку на додану вартість, складання декларації з податку на прибуток, нарахування та сплати податку на прибуток відокремленим структурним підрозділом підприємства – філією

Міжрегіональне головне управління ДФС в своєму листі нагадало, що для того, щоб філія отримала право виписки податкових накладних, необхідно:

1) видати наказ про делегування філії права виписки податкових накладних;

2) присвоїти філії окремий цифровий код (номер, шифр);

3) повідомити податковий орган про прийняте рішення шляхом подання разом з декларацією за звітний період, в якому було прийнято рішення про делегування, Повідомлення.

При цьому в Положенні про філію або в іншому внутрішньому документі підприємства бажано обумовити особливості виписки податкових накладних філією.

При складанні податкової накладної філією чи іншим структурним підрозділом платника податку в графі "Продавець" податкової накладної зазначаються найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник податку, що визначено статутними документами, та найменування такої філії (структурного підрозділу).

При заповненні реквізиту "Місцезнаходження (податкова адреса) продавця" зазначається місцезнаходження юридичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, а також може зазначатися адреса філії (структурного підрозділу), якій (якому) делеговано право складання податкових накладних, і яка фактично є від імені головного підприємства (покупця) стороною згідно договору та постачає товари/послуги.

У разі постачання товарів/послуг філії (структурному підрозділу) платника податку при складанні податкової накладної у графі "Покупець" разом із найменуванням головного підприємства, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, зазначається найменування такої філії (структурного підрозділу), яка фактично є стороною договору від імені головного підприємства (покупця).

Порядковий номер податкової накладної складається з трьох частин, в третій частині якого зазначається цифровий номер філії чи структурного підрозділу при складанні податкової накладної філією чи структурним підрозділом платника податку. У разі коли податкова накладна заповнюється самим платником податку, номер філії чи структурного підрозділу не заповнюється.

Якщо платник податку делегував своїй філії право складання податкових накладних, на таку філію поширюються загальні правила складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних, а електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Казначействі відкривається виключно платнику податку - головному підприємству.

У разі отримання оплати за товари/послуги від філії, якій право виписки податкових накладних головним підприємством не було делеговано, при виписуванні податкової накладних продавець повинен зазначати найменування, місцезнаходження, податковий номер головного підприємства такої філії, зареєстрованого як платник податку, що передбачені статутними документами.

Щодо самостійного складання декларації з податку на прибуток відокремленим структурним підрозділом, то з 01.01.2015 р. філії не є самостійними платниками податку на прибуток. Неможлива вже й консолідована сплата податку на прибуток.

У зв'язку з цим податок на прибуток за всі філії розраховує та сплачує головне підприємство за своїм місцезнаходженням. Це підтверджено листом ДФСУ від 29.01.2015 р. N 2707/7/99-99-19-02-01-17.

Причому в 2015 р. авансові внески з податку на прибуток за січень - лютий 2015 р. при консолідованій сплаті податку сплачувалися за місцезнаходженням філій, а починаючи з березня 2015 р. - виключно за місцезнаходженням головного підприємства.

Таким чином, податок на прибуток розраховує головне підприємство в загальному порядку на підставі даних бухгалтерського обліку, які містять у собі й показники філії.

(Лист МГУ ДФС від 04.09.2015 р. N 1149/10/28-05-19 "Щодо порядку самостійного оформлення податкових накладних, нарахування та сплати податку на додану вартість, складання декларації з податку на прибуток, нарахування та сплати податку на прибуток відокремленим структурним підрозділом підприємства – філією")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ