Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку нарахування податкових зобов'язань з ПДВ підприємством, що застосовує спеціальний режим оподаткування, при придбанні ресурсів, які частково використовуються в оподатковуваних операціях та частково у звільнених операціях

Державна фіскальна служба України в своєму листі розглянула порядок нарахування податкових зобов'язань з ПДВ підприємством, що застосовує спеціальний режим, яке в процесі ведення своєї господарської діяльності придбаває ресурси, які частково використовуються в оподатковуваних операціях і частково - у звільнених.

Якщо придбані для ведення господарської діяльності товари частково використовуються в оподатковуваних операціях (реалізація с/г продукції на території України), а частково в звільнених операціях (експорт с/г продукції), платник податку не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, скласти та зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час придбання таких товарів, яка відповідає частці їх використання у звільнених операціях (пункт 199.1 ПКУ).

Така податкова накладна включається платником податку, який застосовує спеціальний режим оподаткування, до складу податкових зобов'язань податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (в рядок 1.1).

При цьому сума податкового кредиту, нарахована при придбанні товарів, призначених для часткового використання в оподатковуваних операціях та частково у звільнених операціях, і включена на дату їх придбання до складу податкового кредиту податкової декларації 0121-0223 у повному розмірі, підлягає коригуванню на суму частки використання придбаних товарів у звільнених операціях.

Таке коригування відображається у рядку 16.3 податкової декларації 0121-0123 зі знаком "-" та в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом зі знаком "+".

(Лист ДФСУ від 12.10.2015 р. N 21547/6/99-99-19-03-02-15 "Про розгляд листа")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ