Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток страховика

Державна фіскальна служба України щодо коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток страховика в своєму листі від 07.09.2015 р. N 19104/6/99-99-19-02-02-15 повідомила про наступне.

Якщо у страховика дохід від будь-якої діяльності за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень і такий страховик скористався можливістю визначати об'єкт оподаткування без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу, такий страховик не має права зменшувати фінансовий результат до оподаткування на різницю у вигляді нарахованого податку на дохід за ставкою, визначеною пп. 136.2.1 ПКУ.

Крім того, ПКУ не передбачає зменшення об'єкта оподаткування податком на прибуток за ставкою 18 відсотків на об'єкт оподаткування страховика, зазначений у пп. 141.1.2 ПКУ, до якого застосовується ставка, визначена відповідно до пп. 136.2.1 ПКУ.

Відповідно до пп. 141.1.3 ПКУ фінансовий результат до оподаткування страховика збільшується, зокрема на суму коригування (зменшення) страхових резервів (технічних або математичних), відповідно до Методики, яка визначається Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (далі - Методика).

Фінансовий результат до оподаткування страховика зменшується, зокрема, на суму страхового резерву (технічного або математичного), сформованого в розмірі та порядку, передбачених Методикою (пп. 141.1.4 ПКУ).

Правила формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, інших ніж страхування життя, затверджені розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17.12.2004 N 3104, а Методика формування резервів зі страхування життя - розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 27.01.2004 N 24.

(Лист ДФСУ від 07.09.2015 р. N 19104/6/99-99-19-02-02-15 "Про розгляд листа")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ