Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій

З метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій, Правління Національного банку України затвердило Постанову від 22 жовтня 2015 року N 718 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року N 581".

від 22 жовтня 2015 року N 718 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року N 581"

Зокрема Національний банк України постановою №718 скасував ряд обмежень на валютному ринку. А саме:

1.      Вимога про обов'язковий продаж валютної виручки тепер не поширюється на проекти, що здійснюються на підставі угод між Україною і Європейським Союзом про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу. Також ця вимога не поширюється на гранти, які юридичні особи-резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій (це стосується резидентів, фінансування яких відбувається за рахунок таких грантів або тих, в управлінні яких бере участь Уряд України), а також грошове забезпечення (гарантійний внесок) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації державного майна на рахунки організатора такого аукціону (торгів).

2.      Іноземна валюта, що надійшла як гарантійний внесок для участі нерезидента у приватизації на рахунки організатора, тепер також не підлягає обов'язковому продажу на міжбанку.

3.      НБУ дозволив проводити реєстрацію заміни кредитора чи боржника в договорах про залучення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті від нерезидентів - у випадках, коли заміна початкового кредитора пов'язана з його ліквідацією та/або приєднанням до нового кредитора-правонаступника. Крім того, дозволено реєструвати відповідні зміни до кредитних договорів, за якими позика надається резиденту за участю іноземного експертно-кредитного агентства.

4.      НБУ скасував ліміт видачі гривневої готівки через каси та банкомати (до 300 000 гривень на добу на одного клієнта) для валютно-обмінних операцій з фізичними особами. Це спростить громадянам продаж валюти в будь-яких обсягах, пояснює НБУ.

5.      У той же час НБУ заборонив уповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов'язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, які підлягають обов'язковому продажу. Проте ця заборона відтепер не буде поширюватися на операції телекомунікаційних компаній з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).

Постанова набрала чинності з 23 жовтня 2015 року.

(Постанова ПНБУ від 22 жовтня 2015 року N 718 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року N 581")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ