Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо звільнення працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору (контракту)

Міністерство соціальної політики України в листі від 13.08.2014 г. N 88/0/15-14/06 роз'яснило, що звільнення працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору (контракту) допускається як в період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки таке звільнення працівника не є ініціативою роботодавця, а лише наслідком закінчення терміну дії трудового договору (контракту ).

Звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування у відпустці, не допускається. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Правила про неприпустимість звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності, а також у період перебування у відпустці стосуються випадків, коли розірвання трудового договору згідно з чинним законодавством здійснюється з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, тобто коли трудовий договір з працівником укладений на невизначений строк або коли терміновий трудовий договір ще не закінчився.

Разом з тим, у листі зазначено, що згідно з ч. 2 ст. 391 КЗпП трудові договори, які були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч. 2 ст. 23 КЗпП, вважаються укладеними на невизначений термін.

Отже, трудові договори у формі контракту, які переукладалися кілька разів на новий термін, не можуть вважатися укладеними на невизначений термін, оскільки їх застосування підпадає під норми ч. 2 ст. 23 КЗпП.

(Лист Міністерства соціальної політики України від 13.08.2014 г. N 88/0/15-14/06 "Про надання відповіді")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ