Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про невиконання банком вимог банківського законодавства в частині розрахунково-касового обслуговування

Національний банк України в листі від 06.07.2015 р. N 20-06007/46492 надав роз’яснення щодо застосування до банку заходів впливу в разі невиконання ним вимог банківського законодавства в частині розрахунково-касового обслуговування.

Пунктом 32.2 статті Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (далі по тексту – Закон), встановлено, що у разі порушення банком, що обслуговує платника, встановлених Законом про переказ строків виконання доручення клієнта на переказ цей банк зобов'язаний сплатити платнику пеню у розмірі 0,1 відсотка суми простроченого платежу за кожний день прострочення, що не може перевищувати 10 відсотків суми переказу, якщо інший розмір пені не обумовлений договором між ними.

Спори, пов'язані зі здійсненням банками переказу, мають вирішуватися з банком відповідно до умов укладеного договору, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку (пункт 32.8 статті 32 Закону).

Щодо застосування до банку заходів впливу НБУ зазначив, що Положення про застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства, затверджене поставою Правління Національного банку України від 17.08.2012 N 346, не передбачає застосування до банку заходів впливу на підставі звернення клієнтів банку.

(Лист НБУ від 06.07.2015 р. N 20-06007/46492 "Про невиконання банком вимог банківського законодавства в частині розрахунково-касового обслуговування")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ