Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Роз'яснення щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів від суб'єктів Криму

Національний банк України в листі від 03.08.2015 р. N 40-02015/5428 надав роз’яснення щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті з території вільної економічної зони "Крим" (далі - ВЕЗ "Крим") на користь резидентів. А саме роз’яснив про наступне:

Відповідно до пунктів 1 та 2 постанови Правління Національного банку України від 3 листопада 2014 року N 699 "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим" (далі - Постанова N 699) для цілей застосування нормативно-правових актів Національного банку України особа, місцезнаходження якої (зареєстрована / постійно проживає) на території ВЕЗ "Крим" (далі - суб'єкт Криму), прирівнюється до нерезидента, а перекази (платежі) з материкової території України на територію ВЕЗ "Крим" або з території ВЕЗ "Крим" на материкову територію України здійснюються в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку України для операцій з переказу коштів за межі України / в Україну.

Відповідно до пункту 9.4 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон) вимоги законодавства України щодо обов'язкового продажу надходжень (в тому числі виручки) в іноземній валюті не застосовуються до юридичних осіб (філій, відділень, інших відокремлених підрозділів юридичних осіб) з місцезнаходженням на території ВЕЗ "Крим".

Тобто, Закон звільняє від обов'язкового продажу надходження в іноземній валюті на користь суб'єктів Криму, проте не містить аналогічних виключень для надходжень в іноземній валюті на користь резидентів від суб'єктів Криму.

Таким чином, надходження в іноземній валюті із-за меж материкової території України на користь резидентів від суб'єктів Криму підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України з дотриманням порядку та у розмірі, що встановлені законодавством України.

(Лист НБУ від 03.08.2015 р. N 40-02015/54281 "Роз'яснення щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів від суб'єктів Криму")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ