Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ

Державна фіскальна служба України в листі від 20.05.2015 р. N 10562/6/99-99-19-03-02-15 щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ повідомив про наступне.

Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів, або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 ст. 192 Кодексу).

Відповідно до абзацу третього п. 201.10 ст. 201 Кодексу та п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 р. N 957, податкові накладні, у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, реєструються в ЄРПН та не видаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг.

В разі, якщо покупець повертає постачальнику товар, за який оплата не проводилась, постачальник - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної при здійсненні операцій з постачання такого товару, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ після реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений платником ПДВ до податкової накладної, яка не підлягає наданню покупцю (неплатнику ПДВ), також покупцю не надається та відображається у розділі I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ у відповідному рядку залежно від дати складання податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування (до 01.02.2015 р. чи після 01.02.2015 р.).

(Лист ДФСУ від 20.05.2015 р. N 10562/6/99-99-19-03-02-15 "Щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ