Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України

Кабінет Міністрів України Постановою від 29 липня 2015 р. N 528 затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України.

Так критеріями, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, є:

-          донарахування або зменшення суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), відображене у звітності за періоди до 1 січня 2011 року;

-          зміни у відомостях про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню;

-          дотримання строків подання звітності органам ПФУ платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

-          дотримання вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до встановлених критеріїв суб'єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього або незначного.

До суб'єктів господарювання із незначним ступенем ризику належать суб'єкти, не віднесені до суб'єктів господарювання з високим та/або середнім ступенем ризику.

У разі коли суб'єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий суб'єкт відноситься до вищого ступеня ризику.
Так, перевіряти зазначених суб'єктів господарювання Пенсійний фонд буде з такою періодичністю:

- з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;

- із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;

- із незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.

У разі коли протягом останніх трьох років, але не менш як за результатами двох останніх планових заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) такого суб'єкта здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Постанова набирає чинності з дня опублікування, а саме з 05.08.2015 (Урядовий кур'єр, 2015, 08, 05.08.2015 N 141)

(Постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 2015 р. N 528 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ