Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку компенсації з бюджету середньої заробітної плати мобілізованим

Міністерство соціальної політики України щодо порядку компенсації з бюджету середньої заробітної плати мобілізованим в листі від 06.05.2015 р. N 515/13/84-15 повідомило про наступне.

Компенсація середньої заробітної плати підприємствам, яка виплачується працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється відповідно до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року N 105 (далі - Порядок).

Нарахування та виплата середньої заробітної плати працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, проводяться за місцем роботи працівника у строки виплати заробітної плати, встановлені колективним договором або іншим локальним актом підприємства, з урахуванням положень статті 115 Кодексу законів про працю України.

Для отримання компенсації середнього заробітку мобілізованих підприємства подають звіти згідно з додатком до Порядку № 105, яким передбачено, що підприємства надають інформацію про "нарахованої середньої заробітної плати" працівникам.

При цьому, якщо повістки щодо призову працівників надходили з військових комісаріатів, які знаходяться в іншому місті, або надходили з декількох районних (міських) військкоматів, то звіти для погодження подають на паперових носіях до кожного військкомату, якими працівники були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Також в листі зазначається, що відповідно до частини четвертої статті 119 КЗпП за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності більше ніж на один рік. Тобто згідно з чинним законодавством зазначені гарантії забезпечуються за рахунок коштів підприємства, установи, організації.

(Лист Міністерства соціальної політики України від 06.05.2015 р. N 515/13/84-15 "Щодо порядку компенсації з бюджету середньої заробітної плати мобілізованим")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ