Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку застосуванні окремих норм Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та Закону України "Про акціонерні товариства"

ДПАУ розглянула лист щодо порядку застосуванні окремих норм Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та Закону України "Про акціонерні товариства" і повідомляє.

 

Витрати на оплату праці та суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нараховані на виплати членам наглядової ради акціонерного товариства, які перебувають у трудових відносинах з цим товариством, враховуються у складі валових витрат згідно з пп. 5.6.1, 5.6.2 п. 5.6 ст. 5 Закону про прибуток.

 

Водночас п. 5.1 ст. 5 Закону про прибуток визначено, що валові витрати виробництва та обігу - це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.


Отже, з урахуванням того, що результатами діяльності наглядової ради користується акціонерне товариство, витрати на виплату винагороди на користь члена наглядової ради, з яким укладено відповідний цивільно-правовий договір, є витратами на оплату послуг за виконання наглядовою радою функцій, визначених Законом України "Про акціонерні товариства".

 

Щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, то порядок його справляння та використання визначено Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". Цей збір належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), визначених п. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування".

 

Відповідно до пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону про прибуток до складу валових витрат платника податку на прибуток включаються "суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України "Про систему оподаткування" (крім тих, що прямо не визначені у переліку податків, зборів (обов'язкових платежів), визначених зазначеним Законом)... за винятком податків, зборів (обов'язкових платежів), передбачених підпунктами 5.3.3, 5.3.4, та пені, штрафів, неустойок, передбачених підпунктом 5.3.5 цієї статті".

 

Таким чином, податковий облік сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, який сплачується при виплаті акціонерним товариством винагороди члену наглядової ради за цивільно-правовим договором, здійснюється відповідно до вимог вищезазначеної норми Закону про прибуток.


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ