Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо обкладення ПДВ операцій з відчуження об'єкта нерухомого майна, що розташоване на території ВЕЗ "Крим"

Державна фіскальна служба України в своєму листі від 28.05.2015 р. N 11250/6/99-99-19-03-02-15 "Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з відчуження об'єкта нерухомого майна, що розташоване на території вільної економічної зони "Крим" повідомила про наступне.

У відповідності до пункту 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Місцем постачання об'єктів нерухомості, у тому числі тих, що будуються, а також послуг, які пов'язані з нерухомим майном, відповідно до статті 186 ПКУ є фактичне місцезнаходження об'єктів такої нерухомості на момент їх постачання.

Згідно з пунктом 3.2 статті 3 Закону N 1636 у межах ВЕЗ "Крим" створено вільну митну зону, що за своїм функціональним типом є одночасно вільною митною зоною комерційного, сервісного та промислового типу згідно із статтею 430 Митного кодексу України (далі - МКУ).

У свою чергу, відповідно до статті 9 МКУ для цілей застосування положень розділів V і IX МКУ території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України.

Тобто, при здійсненні платниками податку операцій з відчуження об'єкта нерухомого майна, місцем розташування яких відповідно до пунктів 186.2 - 186.4 ПКУ є територія ВЕЗ "Крим", податок на додану вартість не справляється, тобто за цими операціями у резидента - платника ПДВ не виникає об'єкт оподаткування ПДВ (незалежно від того, хто є покупцем - резидент чи нерезидент).

Також податківці в листі повідомили, що пунктом 198.5 ПКУ визначено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися, зокрема, у неоподатковуваних операціях.

(Лист ДФСУ від 28.05.2015 р. N 11250/6/99-99-19-03-02-15 "Щодо обкладення ПДВ операцій з відчуження об'єкта нерухомого майна, що розташоване на території ВЕЗ "Крим")


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ