Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Справляння місцевих податків і зборів у 2015 році

Щодо торгових патентів

Державна фіскальна служба України у листі від 22.01.2015 р. № 1816/7/99-99-15-03-01-17 зазначила, що у зв’язку зі скасуванням збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності підлягають поверненню до податкової інспекції торгові патенти. Суб’єкти господарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність в порядку та на умовах, що діяли до 1 січня 2015 року.

Також, суб’єкт господарювання має право повернути надмірно сплачену суму збору за торгові патенти. Обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання є, зокрема, подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Щодо платників єдиного податку

Юридичні особи, які обліковувались в органах ДФС до 1 січня 2015 року як платники єдиного податку четвертої та шостої груп, вважаються платниками єдиного податку третьої групи (п. 4 підрозділу 8 Перехідних положень ПКУ) і середньооблікова чисельність працівників не обмежується. Право на застосування спрощеної системи оподаткування мають платники, у яких обсяг доходу не перевищує 2’000’0000 гривень протягом календарного року.

Для платників третьої групи визначено нові ставки єдиного податку: 2 відсотки від суми доходу - у разі сплати ПДВ відповідно до норм ПКУ; 4 відсотки - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Платникам, які перебували на спрощеній системі оподаткування до 2015 року та мають бажання і підстави застосовувати її у подальшому, не потрібно подавати заяву до органів ДФС щодо зміни груп - зміна здійснюватиметься в автоматичному режимі.

Щодо інших місцевих податків та зборів

Податківці у листі відзначили, що питання встановлення податку на нерухомість, а також збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору місцеві ради вирішують самостійно в межах своїх повноважень.

Також фахівці ДФСУ підкреслили, що рішення про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору, прийняті органами місцевого самоврядування до 2015 року, є чинними і їх перегляд не потрібно.

Встановлення місцевих податків і зборів, не передбачених Податковим кодексом України, забороняється.

(Лист ДФС України «Щодо справляння місцевих податків і зборів у 2015 році» від 22.01.2015 р. № 1816/7/99-99-15-03-01-17)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ