Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про систему електронного адміністрування ПДВ

Державна фіскальна служба України своїм листом від 19.01.2015 р. N 1403/7/99-99-19-03-01-17 роз’яснила порядок дії електронного адміністрування ПДВ з урахуванням останніх змін, унесених до Податкового кодексу України.

Зокрема, визначено, що система електронного адміністрування ПДВ організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичних облік  сум ПДВ у розрізі платників цього податку.

Система електронногоадміністрування ПДВ впроваджується поетапно:

- з 1 січня до 1 липня 2015 - в тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року - на постійній основі.

Суть електронного ПДВ полягає в запровадженні електронного рахунку в системі адміністрування податку на додану вартість.

Датою початку використання електронного рахунку є 1 лютого 2015 року.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.

З 1 липня 2015 року на зазначені рахунки платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, яка надасть право реєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування.

Поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.

Перерахування коштів з електронного рахунку платника до бюджету здійснюється Казначейством автоматично на підставі реєстру платників ПДВ, який також автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.

Щодо особливостей формування та реєстрації податкових накладних в ЄРПН в період тестового режиму

Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні/розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді.

До 1 лютого 2015 року платникам податку на додану вартість надано можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) незалежно від суми податку на додану вартість, що міститься у податковій накладній/розрахунку коригування.

З 1 лютого 2015 обов'язковій реєстрації в ЄРПН підлягатимуть всі податкові накладні, сформовані за операціями, датованими починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування, а також податкові накладні, які не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов'язково реєструється в Єдиному реєстрі.

Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень/ І квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Термін реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН не змінився і становить 15 календарних днів.

Податкові накладні, складені за операціями після 01.02.2015 р., можуть бути зареєстровані в ЄРПН по закінченні 15-денного терміну реєстрації, але не пізніше 180 днів з дати їх складання. При цьому за порушення платниками податків строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуються штрафи в таких розмірах:

20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

При цьому штраф у розмірі 10% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних / розрахунків коригування, за порушення терміну реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН до 15 днів, не буде застосовуватися в період з 1 січня по 30 червня 2015 року.

Тобто якщо податкова накладна / розрахунків коригування зареєстровані протягом 30 календарних днів з дати їх складання, то з 01.02.2015 р по 01.07.2015 р вищевказаний штраф не застосовується.

Щодо виправлення помилок у податкових накладних та складання розрахунків коригування до них

З 1 січня 2015 платникам податків надано можливість виправлення помилок у податкових накладних шляхом складання розрахунку коригування до них.

В рамках системи електронного адміністрування ПДВ з 01.02.2015 р. розрахунок коригування до податкової накладної, виданої їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

1) постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

2) отримувачем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), для чого постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю).

Реєстрація зазначених розрахунків коригування з 1 січня 2015 року до 1 лютого 2015 року здійснюватиметься постачальником (продавцем) товарів/послуг.

Щодо подання податкової звітності та розрахунків з бюджетом

Подання податкової звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди грудень 2014 року / IV квартал 2014 року здійснюватиметься за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Сплата податку на додану вартість до бюджету за звітний період грудень 2014 року, січень 2015 року / IV квартал 2014 року буде здійснюватися платником податку зі свого поточного рахунку безпосередньо на бюджетні рахунки, а за звітні податкові періоди, починаючи з лютого 2015 року / I квартал 2015 року, - з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.

Щодо порядку віднесення до податкового кредиту отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України

На відміну від діючого до кінця 2014 року порядку, починаючи з 01.01.2015, отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримує право на податковий кредит за такими операціями на дату складання ним податкової накладної за цими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН.

У зв'язку з цим необхідно враховувати, що у розділі II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ за січень (I квартал) 2015 року може бути одночасно відображений податковий кредит за операціями з отримання послуг від нерезидента, які були здійснені у грудні (IV кварталі 2014 року) та в січні (I кварталі) 2015 року.

Щодо оподаткування ПДВ операцій з поставки відходів та брухту чорних і кольорових металів

Податківці нагадали, що в рамках податкової реформи до 1 січня 2017 продовжено режим звільнення від ПДВ операцій з поставки відходів і брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів).

Разом з тим, ПКУ встановлено, що переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів повинні бути затверджені Кабінетом Міністрів України. Урядова постанова від 05.02.2014 р № 43 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 № 15» діяла до 1 січня 2015 року. Таким чином, до затвердження Кабінетом Міністрів України нових переліків відходів та брухту чорних і кольорових металів чи продовження дії попередніх оподаткування операцій з постачання таких відходів здійснюється за ставкою 20 відсотків.

(Лист ДФСУ «Про систему електронного адміністрування ПДВ» від 19.01.2015 р. N 1403/7/99-99-19-03-01-17)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ