Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо особливостей застосування норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим»

У листі від 03.02.2015 р. № 29-213/6552 Нацбанк повідомляє, що з 05.11.2014 особа, місцезнаходження якої на території ВЕЗ Крим, прирівнюється до нерезидента, а за інвестиційними операціями - до іноземного інвестора. Отже суб'єкти Криму мають право на відкриття та використання в банках України банківських рахунків у режимі, передбаченому для нерезидентів - юридичних осіб - інвесторів, представництв юридичних осіб в Україні та фізичних осіб.

Питання щодо проведення операцій за рахунками суб'єктів Криму, що були відкриті до набрання чинності Законом про ВЕЗ Крим, та процедура закриття таких рахунків чітко врегульовані Постановою НБУ від 03.11.2014 р. № 699 (в редакції, що діє з 19.12.2014).

Що стосується прав внутрішньо переміщених осіб з території ВЕЗ Крим, то зазначені особи мають право відкривати банківські рахунки як резиденти України у разі підтвердження у встановленому порядку факту проживання на материковій частині України.

Згідно з пунктом 9.4 статті 9 розділу I Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 р. № 1636-VII на операції, які здійснюються між резидентами України та суб'єктами Криму, а також на розрахунки за такими операціями не поширюються норми Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Відповідно, зазначені операції згідно з Інструкцією про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями не підлягають контролю банками на предмет дотримання резидентами встановлених законодавством України строків розрахунків за експортними, імпортними операціями.

(Лист Нацбанку України «Щодо особливостей застосування норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» від 03.02.2015 р. № 29-213/6552)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ