Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ

ДФСУ в листі від 10.12.2014 р. № 14618/7/99-99-19-03-01-17 роз’яснює основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ з 1 січня 2015 року. Основні моменти листа:

Відсутність права на податковий кредит за скаргою на постачальника, зміна правил визначення бази оподаткування у разі постачання товарів (послуг) - не нижче ціни їх придбання або собівартості виготовлення, а для необоротних активів - не нижче їх балансової вартості. Окрім того, буде підвищено межу для обов’язкової реєстрації платником ПДВ до 1 млн. грн. І звісно ж, серед нововведень - запровадження системи електронного адміністрування ПДВ.

Дата початку здійснення операцій із використанням електронного рахунку - 01.01.2015 р. (для платників ПДВ). У разі реєстрації платниками ПДВ після 01.01.2015 р. - дата реєстрації платником ПДВ.

На електронні рахунки платники ПДВ мають самостійно зараховувати кошти зі свого поточного рахунку в сумах:

- необхідних для збільшення суми, що обчислюється за п.2001.3 Податкового кодексу України, яка дає право для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі;

- недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань.

Починаючи з першого звітного періоду 2015 р. (січень, І-й квартал) звітність з ПДВ подається виключно в електронній формі з дотриманням умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Податкові накладні і розрахунки коригування складатимуть виключно в електронній формі, і вони підлягатимуть обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі незалежно від суми ПДВ. Це стосується і ПН, які не видають покупцям, і складеним отримувачем послуг нерезидентів, місце постачання яких знаходиться на території України.

Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 р., що підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 р. (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 р. до 15.01.2015 р.), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.

Розрахунки коригування, які складені до 01.01.2015 р. та підлягають реєстрації в ЄРПН, але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 р. (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 р. до 15.01.2015 р.), а також розрахунки коригування, складені після 01.01.2015 р. до податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 р., підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми. Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 р. (незалежно від факту реєстрації їх в ЄРПН та періоду, в якому вони були включені до податкового кредиту, а також незалежно від того, чи були вони включені до складу податкового кредиту), та розрахунки коригування до таких податкових накладних (незалежно від дати їх складання та факту реєстрації їх у ЄРПН) не беруть участі в обчисленні реєстраційної суми.

Податкова накладна, складена отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, за операціями з постачання таких послуг, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на грудень/ІV квартал 2014 року, сума ПДВ якої була включена до складу податкових зобов’язань за звітний (податковий) період грудень/ІV квартал 2014 року, включається до складу податкового кредиту за звітний (податковий) період січень/І квартал 2015 року та не бере участі в обчисленні реєстраційної суми.

З електронного рахунку погашатимуться суми податкових зобов’язань, задекларованих у звітності з 01.01.2015 р. А суми зобов’язань щодо уточнюючих розрахунків, донарахувань за результатами перевірок контролерів, а також штраф і пеню треба буде сплачувати зі свого поточного рахунку.

Якщо платник ПДВ, який застосовує спецрежим, за підсумками звітного періоду задекларував суми ПДВ, що підлягають сплаті і до бюджету, і на свій спецрахунок, то кошти з його електронного рахунку насамперед перераховуються до бюджету, і лише у разі повного розрахунку з бюджетом - на спецрахунок.

Від’ємне значення ПДВ, що виникло до 01.01.2015 р., не братиме участі в обчисленні реєстраційної суми. Облік такого від’ємного значення платники ПДВ будуть вести в окремому розділі та додатку декларації з ПДВ.

Крім того, суми бюджетного відшкодування, задекларовані у звітних періодах після 1 січня 2015 року, повертатимуться платникам і в звичайному, і в автоматичному режимі.

При цьому спрямування бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок погашення податкових зобов’язань майбутніх періодів скасовується.

Після 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування ПДВ здійснюватиметься виключно коштами на поточний рахунок платника.

(Лист Державної фіскальної служби України «Про податок на додану вартість» від 10.12.2014 №14618/7/99-99-19-03-01-17)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ