Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про податок на додану вартість і ВЕЗ «Крим»

ДФСУ в листі від 03.12.2014 р. № 13311/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснює, як справляти ПДВ з операції з постачання послуг і товарів на території ВЕЗ «Крим» та ввезення/вивезення товарів до/із ВЕЗ «Крим».

Щодо постачання послуг на території ВЕЗ «Крим»

Операції платників ПДВ із постачання послуг, місцем постачання яких визначена територія ВЕЗ «Крим», не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки територія вільної митної зони, створеної у межах ВЕЗ «Крим», вважається такою, що знаходиться поза межами митної території України.

Щодо постачання товарів на території ВЕЗ «Крим»

З операцій із постачання товарів/майна, місцем постачання яких визначена територія ВЕЗ «Крим», ПДВ не справляється (тобто платники податку за такими операціями не визначають ані податкових зобов’язань, ані податкового кредиту).

Щодо вивезення товарів на територію ВЕЗ «Крим»

Вивезення товарів із території України на територію ВЕЗ «Крим» вважається експортом. Такі операції оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою. При цьому обов’язковою умовою застосування нульової ставки ПДВ є наявність у митній декларації відповідної відмітки митниці про перетин товаром (вантажем) межі між територією ВЕЗ «Крим» та іншою територією України.

Щодо ввезення товарів із території ВЕЗ «Крим»

Ввезення товару з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України вважається імпортом. Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах. За умови дотримання правил щодо формування податкового кредиту, встановлених Податковим кодексом України, такі суми ПДВ можуть бути включені до складу податкового кредиту.

Щодо звільнення від оподаткування ПДВ

Для операцій з ввезення на митну територію України товарів, що були вироблені, достатньо перероблені або ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України (пункт 6.4 статті 6 Закону N 1636), та переведення (евакуації) матеріальних активів з ВЕЗ "Крим" на іншу територію України (підпункт "б" пункту 15.1 статті 15 Закону N 1636) передбачено звільнення від оподаткування ПДВ під час митного оформлення:

- з ввезення, якщо такі товари перебували на балансі підприємства, яке їх ввозить, до 27 квітня 2014 року, то їх ввезення на іншу територію України до 1 січня 2015 року буде здійснюватися без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (пункт 6.4 статті 6 Закону N 1636);

- з переведення, якщо такі основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України.

(Лист Державної фіскальної служби України «Про податок на додану вартість» від 03.12.2014 р. N 13311/7/99-99-19-03-02-17)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ