Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо нікчемності правочинів і добросовісності платника

ДФС України у листі від 11.09.2014 р. № 285/2/99-99-10-04-02-10 роз’яснила, що під час проведення перевірок органи фіскальної служби передусім приділяють увагу встановленню факту реальності певних господарських операцій, тобто чи мали вони місце в дійсності. Самого лише факту наявності документів з обов’язковими формальними реквізитами недостатньо для визнання їх первинними для цілей податкового обліку.

Господарські угоди, укладені платниками податків з порушенням вимог законодавства, перестали кваліфікуватися контролюючими органами як нікчемні.

Крім того, іншим, підтриманим Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України, підходом, який використовується органами фіскальної служби, є встановлення наявності ділової мети в господарських операціях платників.

Зміст вказаного підходу полягає у тому, що у господарських операціях обов'язково повинен бути намір платника податків отримати відповідний економічний ефект, тобто господарська операція принаймні теоретично (за умови досягнення поставлених завдань) має передбачати можливість приросту або збереження активів чи їх вартості.

Якщо ж та чи інша операція не зумовлена розумними економічними причинами (позбавлена ділової мети), то такі операції не є вчиненими в межах господарської діяльності, а відтак їх наслідки, не зумовлені діловою метою, не підлягають відображенню в податковому обліку.

Що стосується визначення поняття «добросовісного платника податку» та критеріїв відбору такої категорії платників, то ДФСУ вважає, що про добросовісність платника податку може свідчити виконання ним податкових обов’язків, визначених чинним законодавством.

(Лист Державної фіскальної служби України від 11.09.2014 р. N 285/2/99-99-10-04-02-10)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ