Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо деяких питань продовження договорів оренди державного майна

Змінами, які внесено до статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (далі - Закон) Законом України від 19.02.2009 N 1022-VI, передбачено, що після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов'язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника, і у разі якщо власник має намір використовувати орендоване майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору.

Враховуючи зазначені вище зміни в законодавстві, не слід зазначати в договорах оренди, що питання продовження строку дії договору оренди обов'язково погоджується з органом, уповноваженим управляти майном, що знаходиться в оренді. До того ж ця умова, вказана у Типовому договорі оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, затвердженому наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 N 1774, не належить до істотних умов договору оренди, визначених статтею 10 Закону, і тому не є обов'язковою для відображення у конкретних договорах.

Враховуючи зміни до статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та до статті 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", якими визначені умови продовження договорів оренди нерухомого майна, орендодавець без додаткового погодження органу управління продовжує дію договору оренди за умови, якщо:

орендар належним чином виконує свої обов'язки за договором оренди державного нерухомого майна;

орендар не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору повідомив орендодавця про намір продовжити договір на новий строк (вимога діє у 2009 році);

за три місяці до спливу строку договору не надійшло повідомлення від органу, уповноваженого управляти майном, що знаходиться в оренді, про неможливість продовження дії договору оренди у зв'язку з наміром використовувати це майно для власних потреб.

(Лист Фонду державного майна України «Щодо деяких питань продовження договорів оренди державного майна» від 27.07.2009 р. N 10-16-10753)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ