Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Внесення змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку

Згідно ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" Мінфін своїм наказом від 30.09.2014 р. № 987 (далі - Наказ № 987) скасував дію Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей.

Отже, з 1 січня 2015 року доручення стає необов'язковою при отриманні цінностей.

Разом з тим Наказом № 987 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку доповнено пунктом 2.5 глави 2. Зазначеною нормою передбачено, що повноваження на здійснення господарської операції особи, в інтересах юридичної особи або фізичної особи - підприємця, що одержує основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові документи, цінні папери та інші товарно-матеріальні цінності згідно з договором, підтверджуються відповідно до законодавства. Такі повноваження можуть бути підтверджені, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юридичної особи і т. п.

Таким чином, з 1 січня 2015 року порядок одержання цінностей повністю залежить від домовленості між продавцем і покупцем. Безумовно, така домовленість має бути обумовлена умовами договору. При цьому можна використовувати довіреність довільної форми з урахуванням норм ст. ст. 245 - 250 ЦКУ.

(Наказ Міністерства фінансів України «Про внесення зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку та визнання такими, що втратили чинність, наказів Міністерства фінансів України від 16 травня 1996 року N 99 та від 24 березня 2000 року N 61» від 30.09.2014 року N 987)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ