Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість

Мінфін наказом від 23.09.2014 N 966 затвердив форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Вперше за новою формою декларації з ПДВ потрібно буде звітувати за грудень.

Так косметичних змін зазнала шапка декларації, зокрема зникають поля 043,044,045, 046. Серед головних нововведень у формі – врахування 7-відсоткової ставки ПДВ. Зокрема у новій формі декларації рядок 1 розбиватиметься на два підряди:

1.1. Операції, що оподатковуються за основною ставкою;

1.2. Операції, що оподатковуються за ставкою 7%.

Одночасно змінив своє призначення рядок 8.1.1, тепер це коригування згідно зі ст. 192 ПКУ обсягів постачання та податкових зобов'язань за ставкою 7%. Інформація, яка раніше вказувалася у рядку 8.1.1 (коригування згідно зі ст. 192 ПКУ обсягів постачання, за якими не нараховувався ПДВ), у новій формі відображатиметься у рядку 8.1.2.

Поява нової ставки також спровокувала зміни до р.10.1.2, 102.2, 11.1, 12.1.2, 16.1.1, 16.1.3, 17.1 декларації.

Крім того, з’явилися нові рядки для коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту згідно зі ст. 39 ПКУ (щодо контрольованих операцій). А саме рядки:

8.3 Коригування податкових зобов'язань згідно зі статтею 39 розділу І Кодексу;

16.7 Коригування податкового кредиту згідно зі статтею 39 розділу І Кодексу.

До рядка 24 з’явилося посилання на додаток 2, який потрібно подавати при заповненні цього рядка.

Також зазнали невеличких змін і додатки до декларації.

В Додатку 1:

- таблиця 1 тепер також відображає інформацію щодо коригування податкового зобов’язання згідно зі ст. 39 ПКУ, з’явились графи для відображення 7-відсоткової ставки з ПДВ та нова графа 13 «Обсяг постачання, за яким не нараховувався ПДВ»;

- уточнено, що таблиця 2 має містити інформацію про коригування податкового кредиту за обсягами придбання без ПДВ (з рядка 11) та згідно зі ст. 39 ПКУ. Також в даній таблиці знайшла себе і ставка ПДВ 7%;

- у таблиці 3 також знайшли місце для ставки ПДВ 7%, а також з’явилася нова графа 14 «Обсяг придбання без ПДВ, що не включається до складу податкового кредиту»;

Додаток 5. В оновленому додатку не буде операцій без ПДВ, а саме тих, які значились у рядках 2.2, 5, 11.1, 14.2, 14.2. А також у таблицях додатка з’явилася нова графа 6 для відображення нарахованого ПДВ за ставкою 7%.

Деяких змін зазнали й інші додатки, але у більшості випадків це пов’язано з 7-відсотковою ставкою ПДВ.

Значною зміною в порядку заповнення і подання звітності з ПДВ є можливість надавати скановані копії первинних та розрахункових документів в якості додатка до скарги на постачальника (додаток Д8).

Також в Порядку описана послідовність дій платника податку, який згідно п. 200.6 ПКУ прийняв рішення про зміну напрямку суми бюджетного відшкодування. Якщо раніше такі суми відображались в рядку 23.2, то платник податку має право надавати уточнюючий розрахунок з переносом необхідної суми в рядок 23.1.

(Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 23.09.2014 року N 966)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ