Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної

Мінфін наказом від 22.09.2014 N 957 затвердив форму податкової накладної та Порядок її заповнення.

В новій формі податкової накладної з’явилась нова графа 9, передбачена для відображення обсягів поставки без урахування ПДВ, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7%. В результаті, замість наявних 12-ти граф в ПН, тепер маємо 13. Аналогічна графа додана і в розрахунок коригування.

У зв'язку з цим були внесені зміни і в сам Порядок. Згідно пункту 13 Порядку при здійсненні операцій, що оподатковуються за різними ставками (20%, 7% та 0%), одному покупцю за одним договором може бути виписана одна ПН, але такі операції повинні відображатись в окремих рядках ПН.

Також уточнено, що при складанні ПН філії (структурному підрозділу) в графі «Покупець» разом із найменуванням головного підприємства, зазначається найменування такої філії, яка є стороною договору.

Крім того, в новому Порядку змінені умовні ІПН для неплатників ПДВ залежно від того, здійснюється операція на території України або ж це поставка на експорт, а також уточнений порядок заповнення граф ПН в деяких випадках.

Так, при поставці товарів / послуг неплатнику ПДВ і в разі складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій, в рядку «Особа (платник податку) - покупець» вказується «Неплатник», в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000» .

При експортних постачаннях в цьому рядку вказується найменування (ПІБ) нерезидента, в рядку «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» вказується країна, в якій зареєстрований нерезидент-покупець, а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «300000000000».

При заповненні рядків «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця / покупця» для нерезидентів зазначається країна, в якій зареєстрований продавець/покупець (нерезидент).

Також новим Порядком заповнення ПН з переліку одиниць виміру товарів/послуг, які зазначаються у графі 5 виключено «грн.», тому таку одиницю виміру при постачанні послуг вказувати не варто. І хоча, в переліку одиниць виміру залишилась фраза «тощо», що не забороняє вказувати «грн.» також, проте податківці у випадку постачання послуг радять у графі 5 зазначати саме «послуга», а не «грн.».

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 13 жовтня 2014 р. за N 1235/26012 та набирає чинності з 1-го числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто з 01 грудня 2014 року.

(Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 22.09.2014 року N 957)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ