Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Митні формальності при переміщенні товарів через межі вільної економічної зони "Крим"

Законом України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 N 1636-VII запроваджується вільна економічна зона "Крим", функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II "Перехідні положення" зазначеного Закону (далі - Закон N 1636-VII).

У зв'язку з цим Державна фіскальна служба України інформує про особливості здійснення митних формальностей, пов'язаних з переміщенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення через адміністративний кордон вільної економічної зони "Крим" (далі - ВЕЗ "Крим"), а саме:

1. При переміщенні українських товарів з іншої території України на територію ВЕЗ "Крим" для поміщення їх у митний режим вільної митної зони застосовується митна декларація типу "ЕК 24 ХХ", де ХХ - відповідний літерний код типу декларації згідно з Класифікатором типів декларацій, затвердженим наказом Мінфіну від 20.09.2012 N 1011, та додатком 3 до цього листа.

2. При переміщенні іноземних товарів через іншу територію України з подальшим їх ввезенням на територію ВЕЗ "Крим" застосовуються:
для доставки іноземних товарів у зону діяльності Херсонської або Запорізької митниць - МД типу "ІМ 24 ЕЕ" (якщо декларантом цих товарів є резидент України із місцезнаходженням (місцем проживання) на іншій території України), "ТР 81 АА" або документи, що використовуються для декларування товарів і транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту відповідно до статті 94 Митного кодексу України (у встановлених законодавством випадках - за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів).
для поміщення іноземних товарів у митний режим вільної митної зони - відповідно МД типу "ІМ 24 ДЕ" або "ІМ 24 АА".

3. При переміщенні товарів з території ВЕЗ "Крим" на іншу територію України застосовуються типи митних декларацій з урахуванням митного режиму, дозволеного Митним кодексом України, в який поміщуються товари.
При цьому якщо митне оформлення товарів у відповідний митний режим (крім внутрішнього транзиту) проводиться не Херсонською чи Запорізькою, а іншою митницею, то доставка товарів до такої іншої митниці оформлення здійснюється за МД типу "ТР 81 АА" або документом, що використовується для декларування товарів і транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту відповідно до статті 94 Митного кодексу України (у встановлених законодавством випадках - за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів).

4. При переміщенні товарів з території ВЕЗ "Крим" іншою територією України з подальшим їх вивезенням за межі іншої території України (у тому числі товарів українського походження з урахуванням положень пункту 12.4 статті 12 Закону N 1636-VII), застосовується МД типу "ЕК 11 АА" (у встановлених законодавством випадках - за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів).

5. Митний контроль та оформлення товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі через межі ВЕЗ "Крим", здійснюється згідно з положеннями відповідних порядків, затверджених наказом Мінфіну від 30.05.2012 N 629.
При цьому митне оформлення вказаних товарів до початку функціонування та нормативного врегулювання сфери діяльності Енергетичної митниці ДФС України здійснюється посадовими особами Київської міжрегіональної митниці, а фактичний контроль - посадовими особами Херсонської та Запорізької митниць у відповідних пунктах виміру.
В рамках здійснення фактичного контролю Херсонській та Запорізькій митницям визначити та узгодити з Київською міжрегіональною митницею перелік місць митного контролю товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі через межі ВЕЗ "Крим", та забезпечити фіксування показників відповідних приладів обліку на дату набрання чинності Законом N 1636-VII.

6. Митний режим іноземних товарів, декларантом яких є резидент України із місцезнаходженням (місцем проживання) на іншій території України та які на дату набрання чинності Законом N 1636-VII знаходяться на території ВЕЗ "Крим", відповідно до статті 71 Митного кодексу України та положень Закону N 1636-VII може бути змінений на митний режим вільної митної зони в установленому порядку.

7. Додатково звертаємо увагу, що:
7.1. митне оформлення товарів, зазначених у пункті 1 цього листа, здійснюється у відповідних підрозділах митного оформлення Херсонської та Запорізької митниць;
7.2. митне оформлення товарів, зазначених у пункті 2 цього листа, здійснюється:
1) в митний режим транзиту - в пункті ввезення (пропуску) на іншу територію України;
2) в митний режим вільної митної зони - у відповідних підрозділах митного оформлення Херсонської та Запорізької митниць;
7.3. митне оформлення товарів, зазначених у пункті 3 цього листа, може здійснюватися:
1) у відповідних підрозділах митного оформлення Херсонської та Запорізької митниць або
2) в будь-якому органі доходів і зборів на іншій території України після доставки до такого органу за МД типу "ТР 81 АА" або документом, що використовується для декларування товарів і транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту відповідно до статті 94 Митного кодексу України;
7.4. митне оформлення товарів, зазначених у пункті 4 цього листа, здійснюється у відповідних підрозділах митного оформлення Херсонської та Запорізької митниць.

(Лист Державної фіскальної служби України «Про митні формальності при переміщенні товарів через межі вільної економічної зони "Крим"» від 26.09.2014 р. N 5626/7/99-99-24-01-06-17)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ