Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Зміни до Податкового кодексу України: податок на додану вартість

Законом України від 31.07.2014 N 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, щодо податку на додану вартість.

Зміни, що набрали чинності з 03.08.2014 року:

Скасовано пільгу з ПДВ на операції з постачання, імпорту та експорту деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00).

Тимчасова "зернова" пільга:
- дію тимчасової пільги, яка передбачена прим. 1 п. 15 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість), продовжено до 31.12.2014 року.

З 01.10.2014 року операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур зазначених вище груп УКТ ЗЕД звільняються від оподаткування ПДВ, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, а також і тих, хто вирощує їх на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту.

- до 31.12.2014 р. включно призупинено дію п. 197.21 ст. 197 ПКУ.

Зміни, що набирають чинності з 01.01.2015 року:

Податкова звітність з ПДВ

Пункт 49.4 ст. 49 ПКУ доповнено абзацом другим, яким встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ

Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, визначається Кабінетом Міністрів України.
На рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти: - з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ;
- з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;
- з власного поточного рахунку платника в сумі податку, отриманого від покупців при проведенні операцій з продажу товарів/послуг за готівкові кошти або при проведенні бартерних (товарообмінних) операцій;
- з власного поточного рахунку платника в сумі податку, нарахованого платником за результатами проведення операцій, передбачених п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

Податкові накладні

Скасовано паперові форми податкових накладних. У зв'язку з цим немає необхідності складати податкову накладну у двох примірниках. Встановлено, що платник ПДВ зобов'язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних

Змінами, внесеними до п. 201.15 ст. 201 ПКУ, не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.
Водночас зазначену статтю доповнено новим пунктом 201.111, згідно з яким на платників ПДВ покладено обов'язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, зазначених у п. 201.11 ст. 201 ПКУ (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки).
Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають контролюючому органу копії записів у таких реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форма, порядок заповнення і подання такого реєстру встановлюються відповідно до вимог розділу II "Адміністрування податків, зборів, платежів" ПКУ.

Критерії обов'язкової реєстрації платників ПДВ

Обов'язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

(Роз’яснення Головного управління Міндоходів у Київській області від 23.09.2014)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ